«Εννιάσφαιρο» τράβηξε η Κ13 «Μάντσεστερ»!

Εκπληκτική εμφάνιση και νίκη για τον Αλέξανδρο Κιλκίς το μεσημέρι του Σαββάτου με 9-1 επί του Κιλκισιακού.

Για το πρωτάθλημα της Κ13 της ΕΠΣ Μακεδονίας η “Μάντσεστερ” υποδέχθηκε στα γήπεδα Planet τον Κιλκισιακό και παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο έφτασε στην άνετη επικράτηση.

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Ντουντούκη επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της, δημιουργώντας συνεχώς καταστάσεις, έπαιξε συνδυαστικό ποδόσφαιρο και πέτυχε την τέταρτη νίκη της στη σεζόν.

Γρήγορο 2-0 με τον Κίμωνα Νικολαΐδη να χρίζεται σκόρερ στο 5′ και στο 8′, με τον Μανγκανιέλλο να έχει δοκάρι δύο λεπτά αργότερα. Ο Νικολαΐδης ολοκλήρωσε το χατ τρικ του στο 17′.

Ίδιο σκηνικό σε όλο το υπόλοιπο πρώτο ημίχρονο με τον Γαλέα να βρίσκει δίχτυα στο 26′ σε μια γρήγορη αντεπίθεση. Στο 28′ σπάνιας ομορφιάς τέρμα από τον Μανγκανιέλλο με σουτ βολέ από τα είκοσι μέτρα. Ένα ακόμη γκολ από τον ίδιο παίκτη στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο ο Κιλκισιακός πέτυχε τέρμα, με τον Γαλέα να σημειώνει και αυτός χατ τρικ με τέρματα στο 38′ και στο 50′. Λίγο πριν το τέλος και ο Μανγκανιέλλο έφτασε και αυτός σε τριάδα τερμάτων.

Κορυφαία στιγμή του αγώνα το Fair Play της ομάδας μας στο 40′ όταν και αστόχησε θελημένα σε πέναλτι που λανθασμένα της δόθηκε.

Εκπληκτική η «Ίντερ»!

Άνετο, εύκολο και θεαματικό απόγευμα για την “Ίντερ” στην Κ15 της ΕΠΣ Μακεδονίας, καθώς η ομάδα του Μιχάλη Αναστασιάδη επιβλήθηκε με το ευρύ 9-1 του Μαραθώνα Καλαμαριάς.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κιλκίς συνεχίζει να είναι στην πρώτη θέση του ομίλου της, παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και φιλοδοξεί σε ανάλογη συνέχεια.

Στόχος είναι η ομάδα να βελτιώνεται συνεχώς και να βγάζει στον αγωνιστικό χώρο όλα όσα διδάσκεται στις προπονήσεις.

Ο Γρηγοράκης πέτυχε τέσσερα τέρματα, δύο σημείωσε ο Γκιόκα και από ένα οι Δεσποινίδης, Κότσι και Απόστολος Παυλίδης.

Μοιρασμένα τα αποτελέσματα για την ΕΠΣ Μακεδονίας

«Παρί» και «Ατλέτικο» βρέθηκαν το πρωί της Κυριακής στα γήπεδα Planet για ακόμη μία αγωνιστική των ηλικιακών πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Μακεδονίας. Ιδανικός καιρός για ποδόσφαιρο, με τις ομάδες του Αλέξανδρου Κιλκίς να αφήνουν ικανοποιημένο με την απόδοσή τους τον προπονητή Δημήτρη Μούρο.

Η «Παρί» αντιμετώπισε τον Ατρόμητο Τριαδίου,  και ανεβάζοντας σταδιακά την απόδοσή της έδειξε μεγάλη βελτίωση και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα με 6-3, παίζοντας συνδυαστικό ποδόσφαιρο, ενώ παράλληλα δημιούργησε και πολλές καταστάσεις στην αντίπαλη εστία.

Από την μεριά της η «Ατλέτικο» βρέθηκε να χάνει γρήγορα με δυο γκολ διαφορά από την Κ13 της Γερμανικής Ακαδημίας, όμως εν συνεχεία ισορρόπησε, και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο είχε και μεγάλο διάστημα την πρωτοβουλία των κινήσεων, γνωρίζοντας πάντως την ήττα με 3-1.

«Πάλεψε» η ανδρική ομάδα

Τις Καστανιές υποδέχθηκε το μεσημέρι της Κυριακής ο Αλέξανδρος Κιλκίς για την όγδοη αγωνιστική του Ανατολικού Ομίλου του Πρωταθλήματος γνωρίζοντας την ήττα με 2-0.

Ένας αγώνας χωρίς πολλές φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να είναι «εύστοχοι» στις φάσεις που τους παρουσιάστηκαν, σκοράροντας στο 22’ και στο 71’. Ο Αλέξανδρος Κιλκίς είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, έπαιξε το ποδόσφαιρο που επιθυμεί ο προπονητής Μιχάλης Αναστασιάδης, και συνέχισε να μαζεύει εμπειρίες και παραστάσεις που θα βοηθήσουν τους ποδοσφαιριστές του στη συνέχεια.

Η μεγάλη φάση για τον Αλέξανδρο Κιλκίς ήρθε στο 89’, και μάλιστα διπλή ευκαιρία, ε τον Γκιόκα να έχει πρώτα κεφαλιά στο δεξί δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης τον Κότσι να μην βρίσκει δίχτυα από το ύψος της μικρής περιοχής.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ: Ιωακειμίδης, Φ. Παυλίδης (Χριστοφορίδης), Κακαβίτσας (46’ Α. Παυλίδης), Σακαλής, Τσοτσουλίγκας, Σιδηρόπουλος, Μ. Παπαδόπουλος (46’ Κότσι), Γκαμπριντασβίλι, Γρηγοράκης, Ιμιρτζίδης (46’ Γκιόκα), Νικολαΐδης.

Το απόλυτο  στην ΕΠΣ Κιλκίς

Η Κ12 «Μάντσεστερ» αγωνίστηκε για την Τρίτη «στροφή» του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κιλκίς στην Γουμένισσα με το τοπικό Πάικο επικρατώντας με 5-1.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κιλκίς είχε τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης καθ’όλη τη διάρκεια, μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ και έφτασε στην δημιουργία πολλών ωραίων φάσεων, αλλά επίσης και στην επίτευξη πολλών τερμάτων.

Ηττα στα σημεία για την «Μίλαν»

Το μεσημέρι της Κυριακής η «Μίλαν» μετέβη στα γήπεδα Planet στη Θεσσαλονίκη για να δώσει έναν ακόμη αγώνα για το πρωτάθλημα της Κ11 της ΕΠΣ Μακεδονίας. Αντίπαλος το ΙΕΚ Δέλτα το οποίο επιβλήθηκε με 5-2.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα κλειστό και ισορροπημένο, παίχθηκε ωραίο ποδόσφαιρο και από  τις δύο πλευρές, με το ΙΕΚ Δέλτα να βρίσκει δύο γκολ στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα και να φτάνει στη νίκη.